Biz Kimiz

Boğaziçi Akademi bir eğitim, koçluk ve danışmanlık firması olarak 10 yılı aşkın Eğitim, Koçluk , Zihin haritaları ve kurumsal danışmanlık deneyimiyle hizmet vermektedir.
Kurumumuz Akademik düzeyde Sınavlara hazırlık, Eğitim koçluğu ve kurumsal danışmanlık olmak üzere hizmet vermektedir.

Eğitim koçluğu, öğrencilerin akademik yaşamlarındaki performanslarını en üst düzeyde kullanmalarını sağlayan bir metotlar bütünüdür. Bu metotlarla öğrencilere öğrenmeyi öğrenme öğretilir, farkındalık sağlanır ve akademik yaşam çok daha kolay ve eğlenceli bir hal alır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında ise kurumsal projeler ve eğitimlerde , özellikle zihin haritaları tekniğinden yararlanılarak şirket çalışanlarının yenilikçi düşünme, iletişim, problem çözme, işbirliği, analiz etme, sunum yapma, planlama, proje yönetimi becerilerinin geliştirilmesi sağlanır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında amacımız :

§  Kurumların yaptığı danışmanlık ve eğitim yatırımının sadece bilgi düzeyinde değil, davranış boyutuna taşınmasını sağlamak.

§  Kurumların eğitim ve danışmanlık için ayırdıkları bütçeleri etkin proje ve eğitim tasarımı ile en aza indirerek verimini maksimize etmek.

§  Bizden sonra da kurum tarafından sürdürülebilir sade ve etkili eğitim ve danışmanlık sistemleri kurgulamak.

§  Zihin Haritaları ile öğrenen organizasyonu kurumun kültürü haline getirmek.

 

 

Vizyonumuz

Öğrencilerin, öğretmenlerin, tüm çalışanların, kurumsal ve bireysel danışanların iş, eğitim ve normal yaşamlarıyla ilgili tüm gereksinimlerine cevap vererek bu alanlarda daha ileriye gitmelerini sağlamak , bireysel farklılıklarını olumlu yönde kullanarak farklı bakış açıları katan bir eğitim ve danışmanlık firması olmaktır.